Uderzenie zieleni oraz Gorączka sowotniej nocy

Wiosenne uderzenie zieleni 🙂

Brzmi jak kinowe tytuły? Nic bardziej mylącego – tak można było nazwać sobotnie (16.03) spacery w Paśmie Jeleniowskim Gór Świętokrzyskich. Przyroda budzi się do życia, a wiosnę widać i słychać już na całego!

Fotogaleria na Facebooku – kliknij

Poranny spacer poświęcony był zwiastunom wiosny w przyrodzie. Przyglądaliśmy się geofitom (rośliny kwitnące przed rozwojem liści u drzew) oraz wiosennym zachowaniom ptaków – m.in. bębniącym dzięciołom, ścigającym się kosom. Był też blok tematyczny poświęcony wilkom i bobrom.

Wieczorny spacer rozpoczął się od… burzy. W strugach deszczu i przy blasku piorunów przemierzaliśmy pierwsze kilkanaście minut. Ale czy dla przyrodników pogoda może być zła? Oczywiście że nie! Po burzy nadeszła noc pełna sowich amorów. Spotkaliśmy około 2-3 par puszczyków! Dla takiej sowiej nocy, warto było przeczekać burzę.

Już teraz zapraszamy na kolejne spacery. Jak widać, w przyrodzie dzieje się coraz więcej i chyba nic już nie powstrzyma wiosny. Chociaż, jak to mówią, w marcu jak w garncu…

Zadanie publiczne “Przeciw uzależnieniom – natura jako lek” finansowane ze środków Gminy Nowa Słupia.

Strona internetowa sfinansowana ze środków gminy Nowa Słupia w ramach projektu "Uzależnieni od przyrody!". © 2022 Stowarzyszenie Ficedula