Spacer leśnych odkrywców i kąpiel leśna

Spacer leśnych odkrywców i kąpiel leśna – brzmi zachęcająco? Stowarzyszenie Ficedula zaprasza na przyrodnicze wydarzenia odbywające się w lasach na terenie gminy Wadowice. Już w najbliższy weekend będzie można spotkać się z przyrodnikami, którzy pomogą w poznawaniu lokalnej przyrody.

W sobotę 27 kwietnia o godzinie 10:00 odbędzie się Spacer leśnych odkrywców. To wydarzenie jest dedykowane dzieciom w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunom. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy przyrodniczej, wystarczy chęć spędzenia wolnej chwili na świeżym powietrzu.

„Nie ma lepszego miejsca do rozwoju dziecka niż las, który jest żywym laboratorium, a poza tym rozwija kreatywność, poprawia nastrój, kształtuje fizycznie. Poza szeregiem korzyści płynących z obcowania z przyrodą, na zachętę organizujemy aktywności, w których będą do rozwiązania zagadki – oczywiście leśne!” – tłumaczy Zuzanna Wyka ze Stowarzyszenia Ficedula.

W niedzielę 28 kwietnia do aktywności zaproszone są młodzież i osoby dorosłe, które będą mogły zażyć kąpieli leśnej. W wydarzeniu „Leśny krąg” będzie można chłonąć naturę wszystkimi zmysłami.

„Kąpiel leśna działa uspokajająco i kojąco na nasz układ nerwowy, które w dzisiejszych czasach, jak mało kiedy jest przeładowany nadmiarem bodźców i informacji. Zażywając „kąpieli leśnej” będzie można wypocząć i zresetować swój mózg” – zachęca Zuzanna Wyka.

Wydarzenia są współfinansowane przez Gminę Wadowice i Stowarzyszenie Ficedula. Oba spacery odbędą się na Jaroszowickiej Górze. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Aby dowiedzieć się więcej i zapisać się na wydarzenia wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej (linki podano poniżej). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spacer leśnych odkrywców – sobota, 27.04.2024, godz. 10:00:

https://app.evenea.pl/event/895235-13

Leśny Krąg – niedziela, 28.04.2024, godz. 09:00:

https://app.evenea.pl/event/895235-14

Serdecznie zapraszamy!

Strona internetowa sfinansowana ze środków gminy Nowa Słupia w ramach projektu "Uzależnieni od przyrody!". © 2022 Stowarzyszenie Ficedula