Ścieżka edukacyjna “Przyroda Beskidów”

Beskidy są krainą gór, lasów, łąk, potoków, dzikich zwierząt i osad ludzkich. To miejsce, gdzie natura przenika się z człowiekiem, a mimo to, wciąż pozostaje dzika i w wielu miejscach niedostępna. Zadaniem ścieżki edukacyjnej Przyroda Beskidów jest przybliżenie czytelnikom, przeważnie spacerującym ścieżką pieszo-rowerową Wadowice-Ponikiew, wybranych zagadnień związanych z beskidzką przyrodą. Wadowice zostały ulokowane u wrót Beskidu Małego, a okoliczne lasy są miejscem występowania wielu gatunków roślin i zwierząt.

Ścieżkę edukacyjną Przyroda Beskidów tworzy 16 przystanków. Są to tabliczki z kodami QR przymocowane do ławeczek zlokalizowanych przy ścieżce pieszo-rowerowej. Skanując kody, zostaną Państwo przekierowani do treści poszczególnych przystanków opisujących przyrodę gór.

Mamy świadomość, że ścieżka nie odsłoni przed Państwem wszystkich kart wiedzy na temat beskidzkiej przyrody. By w pełni opisać przyrodę Beskidów trzeba by kilkutomowej encyklopedii. Jednak gorąco wierzymy, że ścieżka edukacyjna choć trochę Państwa zaciekawi i zachęci do dalszego poznawania górskiej fauny i flory.

Przystanki ścieżki edukacyjnej “Przyroda Beskidów”:

  1. Beskidy
  2. Lasy Beskidów
  3. Ssaki
  4. Duże drapieżniki
  5. Rykowisko
  6. Skawa
  7. Bobry
  8. Wołosi
  9. Martwe drewno
  10. Ochrona przyrody
  11. Sowy
  12. Ptaki drapieżne
  13. Ptaki
  14. Ficedula
  15. Płazy i gady
  16. Turystyka

Jeśli chcieliby Państwo odnieść się do treści poszczególnych przystanków np. w celu uzyskania większej ilości informacji lub by przekazać uwagi do tekstu, będziemy wdzięczni za każdą wiadomość. Można się z nami skontaktować za pośrednictwem formularza kontaktowego lub przy pomocy Facebooka.

_

Inicjatywa “Poznajemy przyrodę Beskidów” finansowana ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

Strona internetowa sfinansowana ze środków gminy Nowa Słupia w ramach projektu "Uzależnieni od przyrody!". © 2022 Stowarzyszenie Ficedula